OKRES: Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Brezno, Detva, Krupina, Lučenec, Poltár, Revúca, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Zvolen, Žarnovica, Žiar nad Hronom
Lehôtka pod Brehmi

Základné informácie

Podujatia a akcie

Inzercia v obci

Súčasnosť obce

Kultúrne dedičstvo

Príroda

Školstvo

Fórum obce

Firmy v obci

Správy z obce

Dokumenty na stiahnutie

Lehôtka pod Brehmi - Správy z obce

Volba kontrolóra obce

Lehôtka pod Brehmi, 15. 6. 2010 (Samospráva)

Obec Lehôtka pod Brehmi, č. 22, 966 01 Lehôtka pod Brehmi

Obecné zastupiteľstvo v Lehôtke pod Brehmi uznesením č. 8/2010 zo dňa 10.06.2010 vyhlásilo voľbu hlavného kontrolóra Obce Lehôtka pod Brehmi, ktorá sa bude konať dňa 02.08.2010. Kandidát na funkciu hlavného kontrolóra musí odovzdať svoju písomnú prihlášku najneskôr 14 dní pred dňom konania voľby na obecnom úrade, teda do 16.07.2010, vrátane dňa 16.07.2010 do 15.00 hod. Súčasťou prihlášky je aj výpis z registra trestov nie starší ako tri mesiace a doklad o vzdelaní.

Kvalifikačným predpokladom na funkciu hlavného kontrolóra je ukončené minimálne úplné stredné vzdelanie. Plat hlavného kontrolóra je súčinom priemernej mesačnej mzdy zamestnanca v národnom hospodárstve, vyčíslenej na základe údajov Štatistického úradu SR za predchádzajúci kalendárny rok , a koeficientu podľa počtu obyvateľov obce. Obecné zastupiteľstvo určilo dĺžku pracovného času hlavného kontrolóra ako 0,1333 úväzku z celkového pracovného času, t.j. 5 hodín týždenne. Úväzok bude vykonávaný nerovnomerne podľa potreby obce a možností hlavného kontrolóra.

Mesačný plat hlavného kontrolóra bude predstavovať podľa § 18c zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení sumu 115 euro mesačne.
Kandidáti na funkciu hlavného kontrolóra by sa mali zamerať predovšetkým na znalosť nasledovných zákonov:
- zákon SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení,
- zákon NR SR č. 583/2004 Z.z. o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
- zákon NR SR č. 523/2004 Z.z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov
- zákon SNR č. 138/1991 Zb. o majetku obcí,
- zákon č. 416/2001 Z.z. o prechode niektorých pôsobností z orgánov štátnej správy na obce a vyššie územné celky,
- zákon č. 582/2004 Z.z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady a pod.

v Lehôtke pod Brehmi 15.06.2010

Kamil Pinka