Banskobystrický kraj   Bratislavský kraj   Košický kraj   Nitriansky kraj   Prešovský kraj   Trenčiansky kraj   Trnavský kraj   Žilinský kraj
 VYBERTE KRAJ
Sekcie E-OBCE.sk

Fórum

Firmy v obciach a mestách

Fotogaléria Slovenska

Erby slovenských obcí a miest

Naša ponuka pre obce a mestá

Cenník reklamy na stránke E-OBCE.sk

Úplný zoznam obcí Slovenska

KontaktInzercia

plusPridať nový inzerát

Odkazy na iné stránky

Clip in vlasy nájdete za najlepšie ceny: Clip in vlasy. Jedine u nás 100% ľudské clip in vlasy.

Dochádzkový systém <<

Región Tekov

Horehronie

Región Hont

Svadobné šaty

Golfové potreby

Internetový obchod iNAKUP.sk špecialista na notebooky asus.

Internetový obchod s LED svietidlami

FreeSpace Portal

Monitoring pracovného času zamestnancov

Nástenné hodinyTERRA GRATA, n.o. TOPlist
TOPlist
Signatár Európskej charty bezpečnosti premávky na ceste

Počet sekcií:
11787

Počet fotografií:
9381

 

 

 

Demokratúra

Slovensko, 15. 6. 2009 (Verejná správa 12/2009)Pri jazde po televíznych kanáloch možno opäť naraziť na reláciu Štefana Hríba, ktorá sa presťahovala z verejnoprávnej STV do jednej zo súkromných staníc. Nedávno v nej exceloval muž, ktorý sa ako mladík preslávil na obrazovke už na prelome 80. a 90. rokov vášnivou polemikou s Vladimírom Mináčom.


Po dvoch desaťročiach nám názorne pripomenul odkaz novembrovej revolúcie, ktorá v skutočnosti nepriniesla demokratizáciu spoločnosti, ale ju skôr sproblematizovala: dovtedajší mocenský monopol nevolených orgánov KSČ automaticky prevzali nevolené orgány OF a VPN. Medzičasom už dospelý človek Milan Nič nám znova potvrdil, že samozvaným demokratom sa naozaj bridí demokracia ako systém, v ktorom rozhoduje väčšina prostredníctvom regulárneho hlasovania.


Frustrácia z výsledkov prezidentských volieb ho viedla k neuveriteľnému priznaniu (parafrázujem): väčšina si môže občas zvoliť napríklad Ivana Gašparoviča, ale je na nás, aby sme urobili všetko preto, aby si väčšina nemohla robiť, čo chce. Toľko myšlienka hodná demokratického mysliteľa. Otázkou ostáva, kto je tá záhadná menšina, ktorá má právo a povinnosť manipulovať väčšinu.


Televízny hosť aj dnes – v roku 2009 – vyčítal Vladimírovi Mináčovi, že sa dvadsať rokov podieľal na režime, ktorý umlčiaval niektorých spisovateľov. Predchádzajúci spoločenský systém však trval štyridsať rokov a Mináč sa zapojil do historických udalostí už ako účastník Slovenského národného povstania, ktorého v decembri 1944 zatklo gestapo.Ako vidno – do hlavy Hríbovho prominentného diskutéra zatiaľ nedorazili zmenené inštrukcie z centrály VPN.


Pavol JANÍKSpäť


Pridať komentár.

Komentáre
Komentár Meno
Dátum
Žiadny komentár nebol pridaný, vyjadrite svoj názor.
 

 

 
EFO, s.r.o. Územné plány NajNákup Panorámy, virtuálne prehliadky, virtuálne cestovanie Slovenskom MEEN Ludia a voda
 
  
  O projekte | Právne informácie | Kontakt | © 2006-2017 TERRA GRATA, n.o. vytvoril PROFIT PLUS, s. r. o.