Banskobystrický kraj   Bratislavský kraj   Košický kraj   Nitriansky kraj   Prešovský kraj   Trenčiansky kraj   Trnavský kraj   Žilinský kraj
 OKRES: Gelnica, Košice, Košice 1, Košice 2, Košice 3, Košice 4, Košice okolie, Michalovce, Rožňava, Sobrance, Spišská Nová Ves, Trebišov
Borša

Základné informácie

Podujatia a akcie

Inzercia v obci

Súčasnosť obce

História

Príroda

Kultúrne dedičstvo

Rozvoj obce

Fotogaléria

Mapa

Fórum obce

Firmy v obci

Správy z obce

Dokumenty na stiahnutie


Sekcie E-OBCE.sk

Fórum

Firmy v obciach a mestách

Fotogaléria Slovenska

Erby slovenských obcí a miest

Naša ponuka pre obce a mestá

Cenník reklamy na stránke E-OBCE.sk

Úplný zoznam obcí Slovenska

KontaktInzercia

plusPridať nový inzerát


Odkazy na iné stránky

Dochádzkový systém Dochadzka.net <<

Dochádzkový systém Biometric.sk <<TERRA GRATA, n.o. TOPlist
TOPlist
Signatár Európskej charty bezpečnosti premávky na ceste

Počet sekcií:
11787

Počet fotografií:
9381

 

 

 

Borša - Príroda


Obec Borša leží na juhu Východoslovenskej nížiny na vyššom štvrtohornom stupni nivy Bodrogu s mŕtvymi ramenami. Nadmorská výška v strede obce je 101 m n. m., v chotári 94-182 m n. m. Severovýchodnú časť na južnom výbežku Zemplínskych vrchov tvoria ryolity. Zväčša je odlesnený, lužný lesík je len na nive.

Zdroj: Vlastivedný slovník obcí na Slovensku 1. časť

Obec sa nachádza v južnej časti okresu Trebišov, na pravom brehu súčasného koryta rieky Bodrog, cca 3 km východne od Slovenského Nového Mesta. Obec je súčasťou mikroregiónu tokajských obcí a je súčasťou regiónu zvaného Medzibodrožie. Katastrálna výmera obce je 955 ha, z toho 755 ha tvorí poľnohospodárska a 230 ha trvalé trávnaté porasty. V katastri obce prevláda orná pôda 537 ha, ďalej sú to záhrady 67 ha, lúky 53 a pasienky 68 ha.
Obec leží na regionálnej rozvojovej osi Košice – Trebišov štátna hranica Slovenské Nové Mesto s Maďarskou republikou – Kráľovský Chlmec – Kapušany – štátna hranica s Ukrajinou.
V hierarchizácií sídel Košického kraja je zaradená medzi významné vidiecke sídla.
Katastrálne územie obce susedí s Maďarskou republikou. Borša je súčasťou významného zoskupenia prihraničných sídel v priestore Slovenského Nového Mesta – Sátoraljaújhely. V tomto priestore sa predpokladá rozvoj sídelných a dopravných väzieb a spoločných priestorov turizmu a rekreácie (Tokajský mikroregión, Borša, Sárospatak). Obec v súčasnosti leží na významnom komunikačnom ťahu I/79 v trase Vranov nad Topľou, Trebišov, Kráľovský Chlmec. Cez obec prechádza hlavný železničný ťah SR železničná trať európskeho významu Čierna nad Tisou – Košice.

Zdroj: Materiál z obce
 

 
EFO, s.r.o. Územné plány NajNákup Panorámy, virtuálne prehliadky, virtuálne cestovanie Slovenskom MEEN Ludia a voda
 
  
  O projekte | Právne informácie | Kontakt | © 2006-2017 TERRA GRATA, n.o. vytvoril PROFIT PLUS, s. r. o.