Pre život je dôležitý aj cintorín

'Sninským festivalom som bol v tomto roku nadšený. Dopadol vynikajúco,' zhodnotil populárne podujatie, ktoré sa už pár rokov koná v rekreačnom stredisku Sninské rybníky, primátor Štefan Milovčík.

Slovensko, 26. 9. 2008 (Zdroj: Verejná správa 20/2008), [Pridaj svoj názor]

Krehký pierot s puškou aj bez pušky

František Zvarík: 'Uniforma bola pre mňa skôr kostýmom, zbraň a granáty rekvizity.'

Ariadnina niť pre manažérov

Manažérske riadenie v samospráve si vyžaduje spájať rozhodovacie procesy so sociálnou zodpovednosťou. Na druhej strane by manažéri mali vedieť získavať komplexné informácie, chápať ich vo vzájomných súvislostiach a s novými trendy v riadení ľudí, v rozpočtovaní, v organizovaní zmien.

Tlačová správa: MVO ĽUDIA A VODA V EURÓPE

MVO Ľudia a voda a Neformálne ekonomické fórum - Hospodársky klub usporiadali dňa 17. septembra 2008 v Košiciach tlačovú konferenciu.

Slovensko, 19. 9. 2008 (Zdroj: MVO ĽUDIA A VODA), [Pridaj svoj názor]

Slovensko, 18. 9. 2008 (Zdroj: TERRA GRATA, n.o.), [Pridaj svoj názor]

Spôsoby cenovej regulácie výrobkov

Právna veda a prax si dnes vyžadujú vzájomné úzke prepojenie. Vďaka spoločnému úsiliu dvoch autorov prof. Alexandra Bělohlávka a doc. Renáty Hótovej sa širokej odbornej verejnosti do rúk dostala publikácia Cenová regulace z pohledu tuzemské, komunitární a mezinárodní úpravy a ochrany investic.

Snivý podnecovateľ výtvarnej moderny

Anton Jasusch: „Do mojich obrazov som vkladal plno vzrušujúceho tvorivého napätia.“

Slovensko, 18. 9. 2008 (Zdroj: Verejná správa 19/2008), [Pridaj svoj názor]

Skromnosť nemusí brániť veľkým túžbam

V jednom kľukatom údolí podhoria Štiavnických vrchov, na potoku Teplá leží kúpeľná obec Sklené Teplice. Keď ňou prejdete, nedýchne na vás približne šesťstoročná história, lebo pamiatky na ňu rozhlodal čas.

Slovensko, 18. 9. 2008 (Zdroj: Verejná správa 19/2008), [Pridaj svoj názor]

Siedmy zápis patrí dreveným skvostom

Unikátne kostoly v slovenskej časti Karpatského oblúka sú už celosvetovým dedičstvom.

Slovensko, 18. 9. 2008 (Zdroj: Verejná správa 19/2008), [Pridaj svoj názor]

Kontextové významy a logika jazyka

Občas dostávam listy, v ktorých čitatelia reagujú na niektorý príspevok v našej rubrike, prípadne sa pýtajú na konkrétny jazykový problém. Spravidla autorovi zašlem odpoveď na jeho adresu. Ak ju, pravdaže, vo svojom liste uvedie.

Bankovníctvo je vlastne úžerníctvo

Smrteľné zovretie finančných inštitúcií vedie ku hlbokým krízam a deštrukcii (4).

Slovensko, 18. 9. 2008 (Zdroj: Verejná správa 19/2008), [Pridaj svoj názor]

Treba na dôchodok azda poradovník?

Rubriku pripravujeme v spolupráci s verejným ochrancom práv SR Pavlom Kandráčom.

Slovensko, 18. 9. 2008 (Zdroj: Verejná správa 19/2008), [Pridaj svoj názor]

Osud dediny píšu i poľnohospodári

Podpora agrosektora môže zastaviť pokles kvality života na vidieku.

Krajina známa i neznáma

V Anglicku bol hádam každý. Aspoň Európania ho určite počas svojho života minimálne raz navštívia. A pravdepodobne všetci sme prekvapení ako sa v Anglicku zaobchádza so životným priestorom.

Slovensko, 18. 9. 2008 (Zdroj: Verejná správa 19/2008), [Pridaj svoj názor]

Štrnásť dní prezidenta republiky perom Margity Ivaničkovej z tlačového oddelenia Kancelárie prezidenta SR

Prezident Portugalskej republiky Aníbal António Cavaco Silva s manželkou pricestoval na pozvanie prezidenta Ivana Gašparoviča na oficiálnu návštevu Slovenska.

Slovensko, 18. 9. 2008 (Zdroj: Verejná správa 19/2008), [Pridaj svoj názor]

<< Späť | 1 .. 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 | Ďalšie >> Pridajte aj Vašu správu